У держдуму росії внесли законопроект про підвищення призовного віку до 30 років. Про це УНН повідомляє з посиланням на Медузу.
Повідомляють, що група депутатів держдуми на чолі з головою думського комітету з оборони Андрієм Картаполовим внесла на розгляд парламенту законопроєкт, який передбачає підвищення призовного віку на строкову службу в російській армії.
Поправки до закону «Про військовий обов'язок» передбачають, що вік призову в три етапи збільшать із 18 до 21 року, а граничний вік призову одразу ж (а не поетапно) підвищать із 27 до 30 років.
Документ передбачає перехідний період: у 2024 році призову на військову службу підлягатимуть громадяни віком від 19 до 30 років, у 2025 році — від 20 до 30 років, з 2026 року — від 21 до 30 років.
Зазначається, що водночас громадяни, які бажають служити в армії, зможуть піти на строкову службу з 18 років, незважаючи на підвищення призовного віку.
Також депутати запропонували змінити закон «Про альтернативну цивільну службу». Їхні поправки передбачають, що альтернативну службу зможуть обрати громадяни від 18 до 30 років. При цьому про підвищення нижньої вікової межі в поточній версії законопроєкту не йдеться.
«Якщо закон ухвалять, він набуде чинності з 1 січня 2024 року. У документі зазначено, що громадяни, які отримали відстрочки від призову до набрання документом чинності, можуть користуватися відстрочками «до закінчення терміну їхньої дії або до зникнення їхніх підстав», - йдеться в повідомленні.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023