Мінекономіки: Уряд розширив перелік підстав для закупівель без використання електронної системи

442

Уряд вніс зміни до правил проведення публічних закупівель: підвищено безпеку учасників торгів, зменшено можливості для зловживань замовників та розширено перелік підстав для закупівель без відкритих торгів.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

За словами заступниці міністра економіки Надії Бігун, Мінекономіки разом з учасниками ринку постійно працюють над вдосконаленням сфери публічних закупівель з урахуванням поточної безпекової ситуації, найкращих світових практик і практичного досвіду.

"Ми внесли низку змін, які за необхідності мають захистити від ворога інформацію про місцезнаходження підприємств-виконавців та постачальників. Крім того, закупівлі замовників для нагальних оборонних потреб за рахунок місцевих та інших публічних бюджетів, будуть проводитись без застосування відкритих торгів або електронного каталогу", - зазначила вона, додавши, що такі договори будуть оприлюднені в електронній системі закупівель через 90 днів з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану.

Так, згідно з повідомленням Мінекономіки, уряд розширив перелік підстав для закупівель без використання електронної системи закупівель. Відтепер закупівлі за нагальною потребою для ЗСУ, військових формувань, Вищих військових навчальних закладів, правоохоронних органів, ДСНС, а також закупівлі "Укрзалізниці", які спрямовані на ремонти та відновлення техніки, зможуть відбуватись без застосування відкритих торгів або електронного каталогу.

Крім того, задля безпеки замовників, постачальників та виконавців, замовникам дозволили не вказувати населений пункт, де розташоване підприємство, а лише, наприклад, район чи область. Це ускладнить пошук його місцезнаходження для ворога.

У відомстві також повідомляють, що уряд зобов'язав замовників формувати перелік документів, які подаються учасником процедури закупівлі, у вигляді двох окремих додатків до тендерної документації. Раніше такі вимоги могли бути у будь-якій частині тендерної документації й учасникам торгів було складно їх знайти. Такі зміни унеможливлять зловживання щодо вимог до документації з боку замовників, сприятимуть добросовісній конкуренції серед учасників процедури закупівлі та покращать ефективність проведення закупівель.

Водночас замовники отримали право закуповувати товари у країн-партнерів, з якими Україна уклала угоди про вільні державні закупівлі без нижньої межі.

Завантаження...
Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
Гость
реклама
реклама