Повне забезпечення Збройних сил України усім необхідним неможливе, доки триває російське повномасштабне вторгнення.
Про це розповів керівник Департаменту політики закупівель Міністерства оборони України Гліб Канєвський в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
Потреби Сил безпеки та оборони у зброї та тиловому забезпеченні регулярно оновлюються.
"Ми не можемо так сказати, поки триває повномасштабне вторгнення. Чому? Тому що потреби Збройних сил України, і у зброї, і в тиловому забезпеченні регулярно оновлюються", - сказав Канєвський, відповідаючи на запитання, чи можна сказати, що ЗСУ забезпечені всім необхідним від Міноборони.
Він пояснив, що до війни плани закупівель, навіть і на три роки намагалися розробляти. Нині ж закупівельна система Міноборони працює в зовсім інших умовах.
Канєвський додав, що відбувається постійне забезпечення потреб, які ЗСУ виставляють Міноборони, тому велике значення має адаптивність до змін.
"Тому, власне, нам і знадобилися дві агенції. Тобто ми створили адаптивну архітектуру закупівель, про що я казав на початку розмови, яка може швидко реагувати на постійні потреби і запити зі сторони Збройних сил України. Як у зброї, так і в тилових закупівлях", - зазначив керівник департаменту.
Як приклад Канєвський навів тему з харчуванням для ЗСУ. За його словами, це питання "складне, адже роками в цій сфері були гравці з усіма контактами".
"Тому Міністерство та "Державний оператор тилу" запровадили електронну систему приймання актів, яка називається DOTChain. Тепер військові частини, коли отримують харчування, акти надсилають в електронній формі. ДОТ отримує їх в електронній формі, погоджує, і це все фіксується в електронній системі. Тобто унеможливлюється маніпулювання, махінації з паперами", - пояснив він.
Говорячи про можливі ризики проявів корупції під час закупівель для ЗСУ, Канєвський заявив, що Міністерство оборони ухвалює наразі правильні рішення, які значно отруюють і псують корупційні спроби у сфері закупівель для Збройних сил, "утім, корупція - це не тільки органи влади, а також і бізнес".
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023