Нафтогаз: Україна не має наміру продовжувати угоду з транзиту російського газу

1293

Україна не має наміру продовжувати дію угоди з транзиту російського газу після її завершення наприкінці 2024 року.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Стосовно цього контракту - маємо бути надійним партнером для наших європейських партнерів, для країн, які цього потребують. Але ця угода завершиться до кінця 2024 року, і ми не маємо наміру чи ініціативи її продовжувати", - сказав він.

Як зазначив Чернишов, "Газпром" не платить за контрактом у напрямку газовимірювальної станції "Сохранівка", розташованої фактично в окупованій зоні.

"Газпром" не платить за своїм контрактом за цим напрямком, тому "Нафтогаз" недоотримує обсягів фінансування для того, щоб фактично забезпечувати (транзит - ІФ-У), і виконує свої зобов'язання незалежно від того, подаючи позови проти "Газпрому" для виконання своїх зобов'язань. Але при цьому ми резервуємо всі потужності і точки виходу з України для того, щоб бути готовими до виконання контрактних зобов'язань і підтримки наших європейських партнерів", - зазначив він.

За словами Чернишова, Україна продовжує транзит російського газу виключно з метою підтримки європейських колег, яким потрібен цей обсяг. Водночас він нагадав, що Євросоюз заявив про наміри повністю відмовитися від споживання російського газу до 2027 року.

Завантаження...
Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
Гость
реклама
реклама