Іноземні компанії, які намагаються вийти з росії, стикаються зі значними витратами, оскільки москва вимагає великих знижок на розпродаж активів і всіляко чинить цьому спротив.
Як передає Укрінформ, про це йдеться у публікації Reuters.
Зокрема нідерландська пивоварна компанія Heineken заявила у п'ятницю, що завершила вихід з росії, продавши свої підприємства російській Arnest Group за один євро.
Зазначається, що москва встановлює додаткові перешкоди для виходу з ринку. Над компаніями нависла загроза націоналізації, особливо після липневого захоплення російських активів данської пивоварної компанії Carlsberg та французького виробника йогуртів Danone.
Серед компаній, які все ще ведуть переговори про вихід, – телекомунікаційна група Veon, технологічна група Yandex, італійський кредитор Intesa.
москва вимагає 50-відсоткової або більшої знижки на всі закордонні угоди, а також внесення до російського бюджету не менш як 10% від ціни.
Урядова комісія, яка стежить за іноземними інвестиціями, має затверджувати угоди за участю компаній із так званих «недружніх» країн – тих, які запровадили санкції проти росії через війну. Для продажу банків та енергетичних компаній потрібне особисте схвалення президента володимира путіна.
Комісія відсилає деякі угоди назад, заявляючи, що оцінка активів має бути на 20-30% нижчою.
Угоди, які перевищують $100 мільйонів, ризикують отримати відмову.
Це стримує продажі і змушує компанії розглядати альтернативні варіанти.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023