Міністр закордонних справ Туреччини під час візиту до москви 31 серпня й 1 вересня обговорить російську пропозицію щодо експорту зерна за участі Катару на тлі виходу росії із Чорноморської зернової ініціативи.
Як пише "Європейська правда", це випливає з повідомлення російського МЗС, опублікованого в середу.
Зовнішньополітичне відомство рф стверджує, що Фідан і російський візаві сергєй лавров "мають намір попрацювати над параметрами втілення в життя ініціативи" владіміра путіна.
Вона полягає в постачанні до Туреччини одного мільйона тонн російського зерна за пільговою ціною "за фінансового забезпечення Катару" для переробки на турецьких підприємствах та відправки до країн, які найбільше цього потребують.
"Розглядаємо цей проєкт як оптимальну робочу альтернативу "чорноморській угоді", – прямо кажуть в міністерстві закордонних справ росії. Зазначимо, що за час дії "зернової угоди" Україна вивезла понад 30 мільйонів тонн врожаю.
Німецьке видання Bild першим повідомило про підготовку Туреччиною та росією нової домовленості про експорт російського зерна, невигідної Україні.
Така угода небезпечна для Києва тому, що, по-перше, дозволить москві легітимізувати експорт зерна, викраденого з тимчасово окупованих територій України, а по-друге, обмежить його здатність уражати російські військові кораблі в Чорному морі.
Водночас голова турецького МЗС Хакан Фідан під час візиту до Києва минулого тижня наголошував на безальтернативності "зернової угоди".
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023