Індекс споживчих настроїв українців зменшився на 2,1 пункту і становив 82,8 за підсумками вересня. Про це свідчать дані щомісячного дослідження Info Sapiens.
Українці погіршили очікування щодо розвитку економіки країни протягом найближчих п'яти років (мінус 5,6 порівняно з попереднім місяцем до 116,6), вирішують відкласти великі покупки (-6,4 до 56,9) та очікують на погіршення матеріального становища (-4 2 до 963).
Водночас респонденти покращили оцінку свого поточного матеріального становища (+0,9 до 50,9) і позитивно оцінюють перспективи економіки на найближчий рік (+4,7 до 93).
Показник індексу очікуваної динаміки безробіття знизився на 2 і становить 122,3.
Індекс інфляційних очікувань залишився без змін, а індекс девальваційних очікувань зріс на 9,5 і становить 153,7.
"Ми спостерігаємо незначне падіння Індексу споживчих настроїв. У вересні відбулося зменшення як індексу поточного стану, так і індексу економічних очікувань. Загалом, починаючи з червня, спостерігається тенденція до стабілізації споживчих настроїв" – коментують аналітики Info Sapiens.
Дослідження споживчих настроїв в Україні проводилося GfK Ukraine із червня 2000 року, а з 2019 року його проводить Info Sapiens. Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі опитування домогосподарств. Опитують 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське й сільське населення, а також розмір населеного пункту. Опитування проводилося з 12 до 22 вересня 2023 року.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023