Столтенберг: Під час саміту НАТО союзники мають погодити допомогу для України у сумі 40 мільярдів євро щорічно

1027

Під час вашингтонського саміту НАТО союзники мають погодити довгострокову військову допомогу для України на рівні, що був досягнутий з початку російського вторгнення. Йдеться про суму 40 мільярдів євро щорічно.

Про це у Ризі за підсумками саміту НАТО в форматі В9 заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Очікую, що на саміті НАТО союзники приймуть рішення надалі зміцнювати стримування й оборону та погодять більшу координуючу роль у тренуванні та оснащенні для України, а також візьмуть на себе довгострокові фінансові зобов’язання", – сказав Столтенберг.

З початку повномасштабного російського вторгнення в 2022 році союзники надавали Україні близько 40 мільярдів євро військової допомоги кожного року.

"Ми маємо продовжувати цей рівень підтримки так довго, як буде необхідним. Надійна довгострокова підтримка надішле чітке послання президенту Путіну, що він не зможе нас "перечекати" – додав генсек Альянсу.

Він нагадав, що країни Балтійського регіону є важливими у зміцненні системи стримування й оборони Альянсу, приймають на своїй території 8 багатонаціональних бойових груп НАТО. Ці країни значно підвищили готовність власних збройних сил та залишаються серед лідерів у підвищенні оборонних витрат. Ці ж країни перебувають на передових позиціях з підтримки України.

Завантаження...
Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
Гость
реклама
реклама