У маркетинговому сезоні 2025/2026 Україна зіткнеться зі 100% дефіцитом жита, що неминуче призведе до зростання цін на житній хліб.
Про це інформує Delo.ua з посиланням на інтерв’ю директора Спілки "Борошномели України" Родіона Рибчинського, яке він дав агентству "Інтерфакс-Україна"
За його словами, вже зараз в Україні переробляють імпортне польське жито, а хлібопекарі використовують борошно з країн Балтії. Така ситуація, як зазначив Рибчинський, стала новою реальністю для галузі.
Головною причиною дефіциту, за оцінками галузевої асоціації, є небажання фермерів вирощувати жито через його нижчу врожайність – до 40 центнерів з гектара проти 60 центнерів у пшениці. Крім того, в попередні роки нестачу жита в Україні покривали поставками з Білорусі. Це зменшувало привабливість культури для українських аграріїв і призвело до скорочення її виробництва.
На відміну від інших зернових, жито не є популярною експортною культурою, тож попит на нього обмежується внутрішнім ринком. Станом на травень 2025 року тонна жита коштує 12–14 тис. грн, тоді як у 2024 році ціни коливалися в межах 6–7 тис. грн.
"Це однозначно призведе до подорожчання житнього хліба", – наголосив Рибчинський. За його словами, сьогодні українське житнє борошно коштує 18 тис. грн за тонну, імпортне – близько 20 тис. грн. Для порівняння, у травні 2024 року ціна становила лише 10 тис. грн.
Окрім зростання цін, частина виробників хлібобулочних виробів може взагалі припинити випікати житній хліб.
За прогнозом Спілки "Борошномели України", наступний сезон Україна переживатиме із дефіцитом жита, покриваючи потреби за рахунок імпорту за європейськими цінами. Це, ймовірно, стимулює фермерів повернутися до вирощування жита у 2026/2027 маркетинговому році, що поступово стабілізує ситуацію на ринку.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023