Кулеба: Україні якнайшвидше потрібні додаткові системи ППО

861

Україні якнайшвидше потрібні додаткові системи ППО, зокрема Patriot, на тлі збільшення інтенсивності російських повітряних атак балістичними ракетами. Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу для світових ЗМІ, повідомляє пресслужба відомства.

За його словами лише за тиждень з 18 по 24 березня Росія запустила по території нашої країни 190 ракет різних типів, 140 "шахедів" та 700 керованих авіабомб.

"Особливістю нинішніх російських атак є інтенсивне використання балістичних ракет, які можуть досягати цілей на надзвичайно високих швидкостях, залишаючи мало часу для людей, щоб знайти укриття, і спричиняючи значні руйнування", – сказав міністр.

Кулеба нагадав, що системами Patriot володіє низка країн світу. За його словами, ці комплекси можуть та мають бути передані Україні у найкоротші терміни та закликав партнерів знайти відповідну політичну волю.

"Україна наразі є єдиною країною у світі, яка майже щодня зазнає балістичних ракетних атак. Patriot мають бути розміщені зараз тут, в Україні, щоб захищати реальні людські життя, а не залишатися в місцях, де ракетна загроза дорівнює нулю", – наголосив він.

Міністр назвав три критично важливі результати, які принесе посилення української ППО.

"Перш за все, потужна українська протиповітряна оборона врятує тисячі людських життів, що саме по собі є головною метою. Patriot та інші подібні системи є оборонними за визначенням. Вони покликані захищати життя, а не забирати їх", – нагадав міністр.

По-друге, за словами Кулеби, сильна українська протиповітряна оборона заощадить значну кількість ресурсів для наших партнерів.

"Кожна територія, закрита Patriot, – це менше руйнувань критичної інфраструктури та менше коштів на відновлення; кожне місто, надійно захищене Patriot, – це тисячі українців, які повернуться з-за кордону, зміцнюючи українську економіку та зменшуючи її залежність від іноземної фінансової допомоги", – зазначив глава МЗС.

По-третє, за його словами, потужна протиповітряна оборона прикриє наші війська і дозволить їм переломити хід війни на користь України. Адже головною перевагою Росії на полі бою зараз є широке використання керованих авіаційних бомб.

"Ці бомби, які в середньому важать від 500 до 1500 кілограмів, дозволяють російським окупантам знищувати цілі ударів і просуватися вперед по руїнах. Єдиний спосіб протистояти цій варварській тактиці – збивати літаки, які скидають ці бомби, що вимагає достатньої кількості сучасних систем протиповітряної оборони на фронті. Сильна протиповітряна оборона на передовій дозволила б нашим військам не тільки не втрачати позиції, але й змусити росіян відступати", – резюмував Кулеба.

Завантаження...
Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
Гость
реклама
реклама