Китай не може виступати посередником у врегулюванні війни в Україні, оскільки нинішня ситуація з різних причин вигідна Пекіну. Таку думку висловив Михайло Гончар, президент Центру «Стратегія ХХІ», коментуючи можливість залучення Китаю для завершення війни в України. Про це йдеться у матеріалі «Главкома» «Гуртом і путіна легше... Чи допоможе Китай вгамувати росію?».
Гончар нагадав про спроби України та США залучити Китай до реального посередництва, а не формальної участі в цьому процесі. Однак ці спроби виявилися марними через міцні відносини між росією та Китаєм, які лише зміцнилися після початку повномасштабного вторгнення. Візити Сі Цзіньпіна до москви та володимира путіна до Пекіна, а також їхня спільна характеристика відносин як «всеохоплююче партнерство і стратегічна взаємодія» є цьому підтвердженням.
Як нагадує Михайло Гончар, Китай ще у 2015 році допоміг росії побудувати енергоміст до окупованого Криму. Крім того, Китай став основним джерелом фінансування російського «бюджету війни», імпортуючи значні обсяги нафти та мінеральної сировини, а також постачаючи необхідні матеріали та складники для російського ВПК через прямі поставки або через треті країни.
«Звісно, Китай має важелі на росію і міг би їх задіяти. Але якщо він є союзником росії, то впливатиме лише в один спосіб – допомагатиме союзнику. Тому він не може бути посередником, до того ж, ця війна з різних причин вигідна Китаю, він добре заробляє на ній», – підкреслив Михайло Гончар.
На його думку, Китай не зацікавлений у тому, щоб відштовхувати росію чи примушувати її до примирення, оскільки обидві країни вважають, що вже завдали серйозного удару Заходу, який, на їхню думку, є дезорганізованим, а лідерська роль США слабшає.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023