За рік роботи секторальної робочої групи (СРГ) "Гуманітарне розмінування" було розміновано та повернуто до використання майже 35 тисяч квадратних кілометрів територій.
Про це повідомило Міністерство економіки України.
За словами очільниці відомства Юлії Свириденко, восени 2023 року, коли секторальна робоча група почала роботу, 174 тисячі квадратних кілометрів територій були потенційно забруднені мінами та іншими вибухобезпечними предметами.
"У нас було 18 операторів, приблизно 3 тисяч саперів і 32 машини для розмінування. З того часу ми повернули до використання майже 35 тисяч квадратних кілометрів територій. На сьогодні сертифіковано 56 операторів, кількість саперів зросла до понад 4 тисяч, а в полях працює 98 машин для розмінування. Всього цього вдалося досягти завдяки спільним зусиллям усіх членів робочої групи", - йдеться в її повідомленні.
Під час засідання СРГ Свириденко подякувала Японії за її внесок в український сектор протимінної діяльності.
"Внесок Японії у сферу протимінної діяльності — понад 70 млн доларів та десятки машин для розмінування та важкої техніки, тисячі одиниць обладнання. Це неоціненна допомога", - заявила вона.
Також в Мінекономіки розповіли, що за рік кількість членів секторальної робочої групи зросла до 69. З часу першого засідання групи понад 15 країн надали майже 380 мільйонів доларів додаткової підтримки для розмінування в Україні.
Довідка. Секторальна робоча група "Гуманітарне розмінування" створена у вересні 2023 року, як платформа для комплексної координації між урядом України та міжнародними партнерами за напрямом гуманітарного розмінування.
Додамо, що з початку року сапери обстежили, очистили від мін і передали аграріям понад 200 тисяч гектарів родючих земель. Лише в серпні сільгоспвиробники отримали понад 20 тисяч гектарів очищених ділянок.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023