Війна в Україні показала, що країни Європи в енергетичному секторі мають бути повністю незалежні від росії. Оскільки енергетична політика - це політика безпеки.
Про це заявив член Єврокомісії Дан Йоргенсен, відповідальний за енергетику і житлове господарство, повідомляє РБК-Україна з посиланням LRT.
Під час пресконференції в Брюсселі, присвяченій захисту критичної енергетичної інфраструктури, Йоргенсен заявив, що сьогоднішня синхронізація країн Балтії з Європою створює умови для зниження цін на електроенергію в Європі. Йдеться про відключення Литви, Латвії та Естонії від енергосистеми рф і підключення цих країн до енергомережі ЄС.
"Синхронізація була успішно реалізована на 10 місяців - майже на рік раніше - раніше запланованого терміну.то було досягнуто завдяки наполегливій спільній роботі та відданості справі", - сказав він.
Водночас член Єврокомісії наголосив, що Європа має бути на 100% незалежна від енергоресурсів рф.
"Немає сумнівів, що енергетична політика - це також політика безпеки. На жаль, сьогодні ми перебуваємо в жахливій ситуації в Європі, де росія жорстоко напала на Україну. Це впливає на всіх нас. Насамперед, це показує, що ми маємо бути незалежними. Ми повинні бути на 100% незалежними від енергоресурсів з росії та її енергетичних систем", - пояснив Йоргенсен.
Також європейський чиновник додав, що сьогоднішній день, 9 лютого, є важливим не тільки для країн Балтії, а й для всієї Європи. Він підкреслив, що синхронізація принесе низку можливостей.
"1,2 млрд євро - це велика сума грошей. Але вони призначені для важливої мети для всіх нас. Синхронізація допоможе всьому регіону досягти більшої інтеграції енергетичних систем. Це полегшить декарбонізацію, дасть змогу стати більш конкурентоспроможними. Ми повинні прагнути до зниження цін на електроенергію, тому що це допоможе не тільки нашій промисловості, а й нашим домогосподарствам", - розповів член Єврокомісії.
Видання LRT додало, що загалом у проєкт синхронізації в країнах Балтії та Польщі інвестовано понад 1,6 млрд євро, з близько близько 1,2 млрд євро - це кошти, виділені з фондів Європейського союзу.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023