Україна розпочала розробку стратегії створення національного виробництва мікрочипів, яка передбачатиме його запуск до 2035 року. Про це, як пише Delo.ua, розповіли представники Міністерства цифрової трансформації під час панельної дискусії на конференції DOU Day 2025.
У Мінцифри повідомили, що це частина нової національної стратегії, спрямованої на зменшення залежності України від іноземних технологій. Україна не планує одразу змагатися з лідерами галузі, що розробляють процесори на 3–5 нанометрах. Натомість акцент буде зроблено на зріліших, перевірених техпроцесах у діапазоні 110–180 нанометрів. Такі чипи простіші у виробництві та повністю задовольняють потреби держави у сферах оборони, кібербезпеки та цивільної промисловості.
Варто зазначити, що чим менший розмір транзисторів (менші нанометри), тим більше їх можна розмістити на чипі. Це забезпечує вищу продуктивність, більшу швидкість обробки даних і кращу ефективність роботи чипа.
Для зведення заводу з виробництва чипів потрібні величезні інвестиції, які можуть досягати сотень мільйонів доларів. Крім того, виробничий процес дуже чутливий до багатьох факторів: навіть невеликі вібрації чи перебої з електрикою можуть порушити всю технологічну лінію.
Наразі команда експертів при Мінцифри працює над розробкою комплексної стратегії для цієї галузі. Очікується, що найближчим часом вона буде презентована публічно. Після цього розпочнеться робота над необхідними змінами в законодавстві та пошук міжнародних партнерів і інвесторів.
Якщо все піде за планом, Україна матиме можливість створити сучасну індустрію мікроелектроніки, яка стане основою для забезпечення безпеки, оборони та технологічного розвитку країни.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023