Хвиля банкрутств може накрити російську будівельну галузь, що зіткнулася з кризою через скасування масової іпотеки, високу ключову ставку центробанку і падіння попиту. Про це заявив гендиректор рейтингового агентства будівельного комплексу рф (раск) федір виломов російському виданню "ріа новості".
"За нашими оцінками, близько 20-25% забудовників мають високі фінансові ризики, які цілком можуть реалізуватися якщо не цього, то наступного року. Це здебільшого малі регіональні забудовники, великих серед них немає", – зазначив Виломов.
За його словами, кредитори деяких російських компаній вже готуються порушувати справи про банкрутство.
У першому кварталі 2025 року в росії було запущено на 24% менше нових проєктів, аніж рік тому. Найсильніше падіння – у москві та підмосков’ї: кількість нових об’єктів там зменшилася вдвічі.
Загалом по країні з січня до квітня забудовники ввели в експлуатацію на 13,8% менше житла, пише The Moscow Times.
Падіння галузі пов’язане з різким зростанням відсоткових ставок. центробанк рф підвищив ключову ставку до 21%, а банки – ставку за іпотекою до 30%. У таких умовах видання іпотеки впали на 45% у перші чотири місяці 2025 року.
Попит на новобудови теж зменшився. З січня до квітня у рф продали 7,1 млн квадратних метрів житла – на 10% менше, ніж торік.
Водночас у грошовому еквіваленті продажі зросли на 7% – завдяки активному продажу елітного житла в москві.
Ще одна проблема російських будівельних компаній – борги. Забудовники накопичили кредити на $58 млрд (4,6 трлн рублів), переважно з плаваючою відсотковою ставкою, що зростає разом із ключовою ставкою центробанку рф.
Експерти прогнозують, що третина компаній стане збитковою вже у 2025 році.
У відповідь на ситуацію кремль готує програму тимчасового субсидування відсоткових ставок за кредитами, особливо для будівництва в малих містах. Під неї можуть потрапити об’єкти з термінами здачі до 2026 року.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023