Частка власності держави в капіталі банків, які працюють в Україні, з часом має зменшитись. Це може статися, зокрема, через приватизацію.
Про це повідомляє Delo.ua з посиланням на інтерв’ю заступника голови правління НБУ Сергія Ніколайчука для видання Forbes.ua.
Висока частка банків із державним капіталом на банківському ринку України погіршує конкуренцію в секторі. Відповідно, це погіршує монетарну трансмісію. В той же час конкуренція за ресурс покращує трансмісію, говорить Сергій Ніколайчук.
Тому, переконує він, Національний банк України інституційно поділяє плани уряду і Міністерства фінансів зменшити питому вагу держбанків хоча б до 25%. За його словами, війна ці плани відтермінувала, але публічна риторика залишається незмінною.
"Частка держави в банківському секторі має зменшитись як через приватизацію, так і, можливо, через інші варіанти. Як-от участь інституційних або приватних інвесторів в капіталі держбанків", – говорить Сергій Ніколайчук.
Він також нагадав, що в 2024 році було змінено закон про приватизацію державних банків. Це свідчить про те, що перспектива приватизації держбанків набирає реалістичних обрисів.
Навіть під час війни банківський сектор залишається високоприбутковим та ефективним, констатує заступник голови правління НБУ.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023