Постачання російського зрідженого природного газу до Європи у першій половині 2024 року зросли на 7% проти аналогічного періоду минулого року. Французький імпорт зріс більш ніж удвічі, пише Associated Press.
Засновник некомерційної організації Razom We Stand, яка виступає за посилення санкцій проти російського викопного палива, Олег Савицький заявив, що мета ЄС щодо поступової відмови від російського викопного палива до 2027 року "жахливо відстає від графіка".
Він сказав, що країни, які купують російський LNG, саботують енергетичний перехід і роблять мільярдні внески у війну росії.
За даними Інституту економіки енергетики та фінансового аналізу (IEEFA), європейські компанії імпортували майже 4,4 млрд кубометрів російського LNG до Франції у першій половині 2024 року, порівняно з більш ніж 2 млрд кубометрів за аналогічний період минулого року. Тим часом попит на газ за перше півріччя цього року у країні впав на 9%.
Наступні найбільші імпортери, Іспанія та Бельгія, продемонстрували збільшення імпорту на 1% та зменшення на 16% відповідно.
Французький енергетичний гігант TotalEnergies, на який припадає найбільша частка імпорту за період із січня до червня, заявив, що він пов'язаний контрактами, підписаними до вторгнення росії в Україну.
Міністерство фінансів та економіки Франції повідомило, що напади хуситів на судна, які рухаються через Суецький канал, змусили змінити структуру імпорту LNG – газ із Близького Сходу більше не може легко потрапляти в Європу, тоді як російський маршрут з Арктики не постраждав.
Водночас Франція імпортувала менше російського LNG, ніж газу інших постачальників, включно зі США, Анголою, Камеруном, Єгиптом і Нігерією.
Тимчасове збільшення обсягів "не ставить під сумнів досягнення ЄС за останні два роки", – заявив речник ЄС Адальберт Янц. "Ми диверсифікували наш імпорт, і більшу частину необхідного газу постачають надійні партнери, такі як Норвегія та США".
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023