Корпорація Microsoft оголосила про запуск безкоштовної програми кібербезпеки для урядів країн Європи. Про це пише Reuters.
Метою програми є посилення захисту від кіберзагроз, зокрема активізація обміну розвідданими про загрози, повʼязані зі штучним інтелектом, а також допомога із вчасним виявленням і блокуванням атак.
Програму представили на тлі зростання кількості кібератак у Європі – багато з них пов’язують із державними структурами Китаю, Ірану, Північної Кореї та росії.
"Якщо ми зможемо принести в Європу більше з того, що ми розробили в США, це посилить захист кібербезпеки для більшості європейських установ. Ви побачите інші речі, які ми робимо, пізніше в цьому місяці", – зазначив президент Microsoft Бред Сміт.
За його словами, багато сучасних атак використовують генеративний ШІ – це дозволяє зловмисникам масштабувати свої операції: від атак на критичну інфраструктуру до поширення дезінформації.
У відповідь на це Microsoft використовує ШІ й для захисту. Компанія відстежує зловмисне використання своїх моделей і блокує доступ до них для відомих кіберзлочинців.
Сміт підкреслив, що поки компанія не фіксувала прикладів, коли ШІ-загрози залишалися непоміченими системами захисту Microsoft.
Головне завдання, за його словами, – забезпечити випереджальний розвиток ШІ як інструменту захисту, а не зброї.
У компанії нагадали, що за останні роки було кілька прикладів дезінформації за участю ШІ, зокрема фейки із зображенням нібито капітуляції президента Зеленського у 2022 році, а також фальшивий аудіозапис, що вплинув на вибори у Словаччині в 2023 році.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023