Операція Павутина, реалізована Службою безпеки України 1 червня, справді може вплинути на ракетні обстріли росії. Якщо кількість носіїв ракет у ворога зменшилася, тоді він може менше запустити їх для ударів по Україні.
Про це заявив головний редактор Defense Express Олег Катков в інтерв’ю РБК-Україна.
«Доволі мало самих ракетоносіїв ракет Х-101. Дуже спекулятивні оцінки є. Загалом під питанням, скільки в них взагалі цих літаків, тому що є різна категорія. Є паперовий показник, він вже відрізняється. Одні джерела – 40, інші – 60. Цей проміжок. Це паперова кількість», – сказав Катков.
За його словами, головне питання – скільки таких літаків росіяни мають фізично в принципі.
Він зазначив, що від загальної паперової кількості необхідно відмінусувати ті, які не перебувають в льотному стані – так звані “трупи”.
Йдеться про борти, які вже точно нікуди не полетять, адже вони вже стали джерелом запасних частин.
«Процес, коли ти розкомплектовуєш якусь машину, називається канібалізм. Частина з цих 40-60 вже розканібалена. Вона вже точно нікуди не полетить», – переконаний експерт.
Катков зазначив, що не всі літаки Ту-95, які залишилися, можуть нести ракети Х-101. Деякі з них є немодернізованими та несуть лише Х-555, які ворог доволі обмежено використовує, тому що вони вже не виробляються.
За його словами, ракети Х-101 не влазять в барабан, тому росіяни можуть встановити їх лише на підкрилкові пілони.
Експерт розповів, що із загальної кількості можна відмінусувати винищувачі не в льотному стані та ті, які не можуть нести Х-101.
Він висловив переконання, що операція настільки якісно планувалася, що СБУ скоріш за все уразила лише борти у льотному стані, а також била по літаках, які використовують для ракетних ударів, тобто несуть Х-101.
Катков стверджує, що якщо у ворога зменшилась кількість носіїв ракет Х-101, то він може запустити менше ракет.
«Для розуміння – скільки у не льотному стані може бути бортів у ворога. З Ту-160 інформація точніша, тому що їх дуже мало випущено. Зараз у рф від 12 до 18 Ту-160. З них п’ять перебувають на казанському заводі на ремонті, обслуговуванні, модернізації», – порахував він.
За словами Каткова, ще на авіабазах стоять борти, які просто чекають своєї черги, тому що на завод вже не поміщаються.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023