Експерт розповів, як операція Павутина вплине на ракетні обстріли рф по Україні

734

Операція Павутина, реалізована Службою безпеки України 1 червня, справді може вплинути на ракетні обстріли росії. Якщо кількість носіїв ракет у ворога зменшилася, тоді він може менше запустити їх для ударів по Україні.

Про це заявив головний редактор Defense Express Олег Катков в інтерв’ю РБК-Україна.

«Доволі мало самих ракетоносіїв ракет Х-101. Дуже спекулятивні оцінки є. Загалом під питанням, скільки в них взагалі цих літаків, тому що є різна категорія. Є паперовий показник, він вже відрізняється. Одні джерела – 40, інші – 60. Цей проміжок. Це паперова кількість», – сказав Катков.

За його словами, головне питання – скільки таких літаків росіяни мають фізично в принципі.

Він зазначив, що від загальної паперової кількості необхідно відмінусувати ті, які не перебувають в льотному стані – так звані “трупи”.

Йдеться про борти, які вже точно нікуди не полетять, адже вони вже стали джерелом запасних частин.

«Процес, коли ти розкомплектовуєш якусь машину, називається канібалізм. Частина з цих 40-60 вже розканібалена. Вона вже точно нікуди не полетить», – переконаний експерт.

Катков зазначив, що не всі літаки Ту-95, які залишилися, можуть нести ракети Х-101. Деякі з них є немодернізованими та несуть лише Х-555, які ворог доволі обмежено використовує, тому що вони вже не виробляються.

За його словами, ракети Х-101 не влазять в барабан, тому росіяни можуть встановити їх лише на підкрилкові пілони.

Експерт розповів, що із загальної кількості можна відмінусувати винищувачі не в льотному стані та ті, які не можуть нести Х-101.

Він висловив переконання, що операція настільки якісно планувалася, що СБУ скоріш за все уразила лише борти у льотному стані, а також била по літаках, які використовують для ракетних ударів, тобто несуть Х-101.

Катков стверджує, що якщо у ворога зменшилась кількість носіїв ракет Х-101, то він може запустити менше ракет.

«Для розуміння – скільки у не льотному стані може бути бортів у ворога. З Ту-160 інформація точніша, тому що їх дуже мало випущено. Зараз у рф від 12 до 18 Ту-160. З них п’ять перебувають на казанському заводі на ремонті, обслуговуванні, модернізації», – порахував він.

За словами Каткова, ще на авіабазах стоять борти, які просто чекають своєї черги, тому що на завод вже не поміщаються.

Завантаження...
Комментарии (0)
Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны авторизоваться.
Гость
реклама
реклама