Непохитна підтримка України, що її надає Північноатлантичний альянс та партнери, має вплинути на рішення росії про припинення вогню. Таку думку висловив генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю телеканалу LRT.
Рютте зазначив, що Альянс і партнери здатні забезпечити Україну "всім необхідним для виживання в цій боротьбі" і повністю віддані "довгостроковому миру або принаймні припиненню вогню". Це має стати аргументом для рф.
"Ми повинні переконатися, що росія чітко розуміє, що в неї немає жодних шансів виграти цю війну. Що ми, всі держави-члени НАТО, повністю єдині, як і інші країни: Нова Зеландія, Австралія, Японія, які також активно допомагають Україні відбити російський напад", – сказав Рютте.
Генсек НАТО зазначив, що поки не бачить ознак швидкого припинення російсько-української війни.
"Наразі війна все ще дуже активна, росіяни все ще атакують Україну, ми бачили це протягом останніх кількох тижнів. росіяни лише посилили свої атаки безпілотниками та ракетами проти невинних українців, українських міст, а не лише проти військових цілей", – сказав Рютте.
Він відмовився зробити припущення, коли росія буде готова до припинення вогню, але ще раз наголосив на важливості розуміння Кремлем непохитної позиції НАТО щодо України.
"Хай би що відбувалося в головах лідерів у москві, під час обговорень ми повинні переконатися, що вони знають, що ми не відступимо, що ми повністю налаштовані продовжувати підтримувати Україну", – сказав він.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023