Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ) разом з польським оператором Gaz-System продовжили угоду про гарантовані потужності для транспортування газу з Польщі до України до жовтня 2026 року. Про це повідомила пресслужба української компанії.
Щоденні обсяги транспортування становлять 6,0 млн куб. м за температури 0°C і 6,4 млн куб. м за температури +20°C.
Це дає річну потужність до 2,2-2,3 млрд куб. м газу.
В.о. генерального директора Владислав Медведєв пояснив, що угода важлива для енергетичної безпеки, бо забезпечує Україні доступ до світових постачань зрідженого природного газу (LNG) через польські термінали.
Крім того, це дозволяє Україні використовувати свої підземні газові сховища та брати участь у балансуванні газового ринку, що може приносити додаткові доходи.
Україна також імпортує газ через Угорщину (обсяг гарантованих потужностей – 9,8 млн куб. м), Словаччину (обсяг гарантованих потужностей – 9,8 млн куб. м) і збирається – з Румунії і Молдови через Трансбалканський газопровід (обсяг гарантованих потужностей – 3 млн куб. м).
Наявність диверсифікованих газових маршрутів необхідна для забезпечення України газом, якщо в цьому буде необхідність. А зараз така необхідність є, тому що Україна вийшла з опалювального сезону з історично низькими запасами газу.
За даними колишнього глави ОГТСУ Сергія Макогона, трейдери на червень бронюють значні обсяги на всіх основних маршрутах: із заходу — через Угорщину та Словаччину, а також із півночі — через Польщу.
"Однак, щоб досягти цілі — накопичити 13,6 млрд куб. м (з врахуванням 4,6 млрд куб. м буферного газу) у ПСГ до 1 листопада, щоденні обсяги імпорту потрібно збільшити щонайменше у два рази. Головною проблемою у збільшенні імпорту наразі є дефіцит коштів у Нафтогазу, а не брак ресурсу: газ в Європі є, і ціни залишаються на прийнятному рівні", – написав Макогон у Facebook.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023